تجهیزات نیلینگ

تجهیزات نیلینگ

تجهیزات نیلینگ

تجهیزات نیلینگ

در این مقاله به معرفی و توضیح تجهیزات نیلینگ می پردازیم ؛

دریل واگن

یک گونه از سیستم حفاری ضربه ای میباشد که باید به دکل وصل شود و از راه نصب تسمه ها سپریدن می شود و به صورت خشابی برروی دکل بالا و زیر قرار میگیرد . گردآور ی دکــل و چالزن بر روی ارابه ای دو یا سه چرخ لاستیکی سوار گردیده اند که به همین انگیزه به آن دریل واگن می گویند .

دریل واگن در نیلینگ با زاویه های مختلف می تواند چال حفر کند و رویه هم رفته حفــر چال با دریل واگن در سنجش با انواع چکشهای حفاری در شرایط یکسان از عقیده سنگ با سهولت و کیفیت بهتری صورت می گــیرد . از دریل واگن می توان برای حفر چالهایی با عمق لغایت ۴۵ متر (۱۵۰ فوت) و قطر لغایت ۴٫۵اینچ برای سنگ های نصف سخت و مشکل کاربرد کرد .

ولی به طور رایج عمق چال هایی که با دریل واگن حفاری می شوند تا ۹ متر ( ۳۰ فوت) است . طــول لوله حفاری با توجه به نوع ایجـــاد کننده ی تراست و دریل واگن متفاوت است.

بعضی از دریل واگن ها پایه های زنجیری دارند . علـــت استفاده از پایه های زنجیری در نیلینگ ، سرعــت در انتقال آنها بخصوص در شرایط صعب العبور است . این گونه دریل واگــن ها قادر هستند چال هایی با قطر لغایت ۶ اینچ (۱۵سانتی متر ) را حفـاری کنند . آن تقسیم از دریل واگن ها را که پیش از یک چالزن دارند را جامبو دریل می نامند که در سرعت عملیات زیاد موثراند و در حفر تونل غالـبا از آنها استفاده می شود .

از دریل واگن ها در گودبرداری به روش های نیلینگ و انکراژ به دفعات استفاده می شود .

شرکت فنی مهندسی تدبیر خاک ماندگار با استفاده از بروزترین تجهیزات نیلینگ و نیروی متخصص و دوره دیده آماده اجرای پروژه های پایدارسازی گود به روش های نیلینگ ، آنکراژ و …. می باشد .

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید .

تجهیزات نیلینگ

تجهیزات نیلینگ